Na co zwrócić uwagę kupując okna do biura?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zakup okien do domu to bardzo ważny etap budowy. Okna pełnią nie tylko funkcję estetyczną ale zapewniają także odpowiednie warunki termiczne i bezpieczeństwo. Aby dobrze wybrać okna podpowiadamy, na czym trzeba się skupić przy wyborze okien.

Jakie okna do domu?

Właściciele domów z reguły wybierają okna pcv gdańsk albo okna drewniane gdańsk. Na rynku dostępne są okna aluminiowe gdańsk, jednak ten typ stosowany jest przede wszystkim w obiektach komercyjnych. Zarówno okna drewniane jak i te wykonane z pcv mają podobne właściwości termoizolacyjne i można w nich stosować analogiczne rozwiązania, takie jak na przykład okucia antywłamaniowe. Wybór konkretnego rodzaju zależy więc od osobistych preferencji oraz stylu budynku.

Gdzie kupić dobre okna?

Jest co najmniej kilka możliwości zakupu okien do domu. W Polsce działa około tysiąca producentów okien, w związku z czym przodujemy na tym polu w Europie. Okna możemy nabywać bezpośrednio u producentów, dealerów oraz na składach budowlanych i w marketach budowlanych. Najlepszym wyjściem jest kupienie okien od lokalnego producenta, gdyż wybierając okna trójmiasto możemy osobiście udać się do punktu obsługi klientów i na miejscu obejrzeć ekspozycje okienne. Warto też mieć na uwadze fakt, że okna są produktem, który raz na kilka lat wymaga serwisu i konserwacji. Gdy kupimy sprawdzone okna gdańsk mamy pewność, że dany producent nadal będzie działał a my otrzymamy wsparcie techniczne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze okien?

Gdy wybieramy okna powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na trzy kluczowe kwestie techniczne: profile, system okuciowy i szyby. Nabywając okna pcv gdynia sprawdzamy więc ile mają komór profile, jaka jest ich szerokość oraz przyglądamy się temu, jakie wzmocnienia znajdują się w środku. Jeśli chodzi o szyby to obecnie wielu klientów decyduje się zamawiać okna z pakietami trzyszybowymi. Są one gwarancją dobrej izolacyjności. Nie wszyscy nabywcy wiedzą, że w oknach można stosować wiele rodzajów szyb o różnych funkcjach. Gdy zależy nam na walorach dekoracyjnych możemy wybrać szyby ornamentowe, przyciemniane czy lustrzane. Na życzenia klienta w szybach mogą znaleźć się także ozdobne szprosy.

Co wpływa na cenę okien? Aby otrzymać orientacyjną wycenę na okna gdynia do całego domu najlepiej przyjść do biura obsługi wraz z projektem budowlanym. O cenie okien decyduje nie tylko ich wielkość, podział, kształt, ilość ale także kolory. Najtańsze są okna białe, które do domów jednorodzinnych wybierane są coraz rzadziej. Z dopłatą trzeba się liczyć wtedy, gdy wybieramy okna pcv gdynia z okleiną drewnopodobną. Może ona występować tylko od zewnątrz, tylko od wewnątrz albo po dwóch stronach. Więcej zapłacić trzeba także za wszystkie te okna, które maja nietypowe kształty. Jeśli więc w domu mają być łuki, elipsy, trapezy czy trójkąty to trzeba liczyć się z dopłatą. Ponadto w oknach można zastosować cały szereg innych udogodnień, które podniosą ostateczną cenę. Chodzi tu o okna tarasowe w systemie przesuwnym, zastosowanie okuć antywłamaniowych, nawiewników, uchylaczy naświetli czy blokady w drzwiach balkonowych. Jednocześnie wielu producentów oferuje gratisowy podstawowy montaż okien w nieruchomościach w stanie surowym.

Więcej artykułów